Tým

EduKids je nezisková iniciativa - komunita rodičů a učitelů, která chce vést děti k přínosnému využití obrazovek mobilů a tabletů.

Ing. Radek Švarz


Architekt projektu

Enterprise architekt a programový manažer

Přes 20 let ve vedení IT nadnárodních i malých firem

3 děti

Linkedin

PhDr. Irena Zárubová


Odborná gestorka pro oblast matematiky

Přes 13 let učitelka základního stupně v zahraničí a v ČR

3 děti

Linkedin

Mgr. Anna Petrová Kubešová


Odborná gestorka pro oblast angličtiny

Přes 15 let ve vzdělávání v ČR a v zahraničí (děti i dospělí)

Přes 7 let mediace a HR

2 děti

Linkedin

Mgr. Eva Švarzová, ACC


Partnerství, odborný garant

Koučka a facilitátorka. S více než 20 lety praxe z neziskového sektoru i mezinárodních firem. Působila jako projektová, HR a CSR manažerka.

3 děti

Linkedin

Eliška Andělová


Ilustrátorka Rodinné digidohody

Má učitelství a ilustraci v srdci.

Ilustrovala už několik knih pro děti a mezitím studuje učitelství.

Mnoho dětí při vyučování

Mgr. Renáta Běhounková (Nocciolini)


Manažerka komunity rodičů

Zkušená HR manažerka, koučka, specialistka vzdělávání a lingvistka. Působila v několika mezinárodních firmách ve finančním sektoru a laboratorní diagnostice.

2 děti

Linkedin

Bc. Barbora Ziková


Ed-tech, oblast němčiny

Nadšená učitelka a online lektorka NJ. Studuje obor Technologie, kreativita a digitální nástroje pro inovace vzdělávání.

Mnoho dětí při vyučování

Linkedin

Petr Holub


Ed-tech, Matika do kapsy

Zapálený učitel se zkušenostmi z učňáku i gymnázia.

Studuje učitelství a 2 roky vedl dobrovolnickou organizaci.

Mnoho dětí při vyučování

Linkedin

Proč se věnujeme EduKids?

Máme zkušenosti se vzděláváním dětí, v IT, businessu a nebo z prostředí neziskových organizací.

Máme možnost setkávání s širokým okruhem dětí a rodičů, vzdělávacích institucí, učitelů a dalších nadšených lidí, kteří se věnují vzdělávání.

A hlavně - my sami jsme především rodiče, pro něž je důležité vzdělání a další směřování jejich dětí.

Chcete se přidat?

Naplňuje Vás práce s komunitami? Chcete spoluvytvářet a podporovat komunitu rodičů?

Baví Vás komunikace a PR, tvorba newsletteru, FB a nová média?

Proč to děláme?

Radek: "Cítím, že potřebujeme výrazně posílit vzdělání v regionu střední Evropy. Pro mne jsou benchmark třeba chytré děti v Číně... Totiž jaké tady budeme mít sociálně-vzdělanostní prostředí (ve srovnání se světem), bude ovlivňovat i moji rodinu a děti."

Irena: "Vnímám, že mnoho dětí je lapeno v síti digitálního světa a víc než ve světě reálném tráví svůj čas virtuálním prožitkem. Někdy tak může být vcelku obtížné vyladit s dětmi limity používání mobilů a tabletů a přimět je ke studiu a plnění si svých povinností. Je prima pocit být při tom, kdy se budeme jak dětem, tak rodičům snažit pomoci najít cestu, jak to zvládat jinak, lépe."

Anna: "Chci se podílet na projektu, který dává smysl a to nejen pro děti, ale hlavně pro rodiče. Chci mít možnost ovlivnit to, čemu jsou české děti vystaveny. Když už nabízím něco digitálního dětem jako rodič i jako učitel, ať to není balast, ale něco, co je bude pozitivně směřovat..."

Eva: "Mám radost, že tvoříme něco, co pomůže dětem lépe se orientovat v nové realitě. A baví mne, že výsledný produkt je dílem společným - vzniká při diskusích v týmu, s odborníky, s rodiči a hlavně hned jej posuzují a tím i spoluvytváří děti."

Renáta: "Věřím, že pokud budeme děti správně směrovat k tomu, aby trávily čas se svým mobilem či tabletem smysluplně a užitečně, bude to obrovská investice do budoucna pro celou naši společnost. Jako rodič oceňuji hlavně cennou spolupráci s dalšími rodiči a učiteli základních škol, což považuji v tomto projektu za klíčové."

Bára: "Neskutečně mě baví svět vzdělávacích technologií. Učit se od těch nejlepších a ještě k tomu z gauče kdekoliv na světě? Jenže vnímám, že děti, které z neomezených, kvalitních a dostupných zdrojů mohou čerpat nejvíc, na sílu technologií úplně nejhůř doplácí. Chci si jednou se svými dětmi u večeře povídat, ne koukat do obrazovek. A toho lze docílit jen tím, že naučíme děti technologie efektivně využívat. Jinak budou algoritmy ovládat nás."

Rádi spolupracujeme s lidmi, kterým jsou blízké naše hodnoty

Energie: To, co děláme, děláme naplno a s radostí.

Dítě v popředí zájmu: Nasloucháme. Učíme se. Rozvíjíme se společně s dětmi. Pomáháme jim zažívat úspěch a dosahovat osobního maxima v jejich vlastním tempu.

Upřímnost: Jednáme odhodlaně, přímo a otevřeně. Ceníme si konstruktivní zpětné vazby, která nás vede k chytrým rozhodnutím.

Komunita: Zapojujeme komunitu uživatelů, aby se podílela na naplňování vize EduKids.

Inspirace: Inspirujeme se odvážnými nápady. Hledáme vlastní cestu, nové možnosti a závěry. Díváme se na problémy “jinýma očima”. Nebojíme se bořit mýty a status quo.

Důvěra: Důvěřujeme si. Sliby plníme v dohodnutý čas. Jsme dostatečně silní na to, abychom včas provedli potřebnou změnu.

Sdílení: Sdílíme informace, znalosti, postupy, nová zjištění, zaškobrtnutí i úspěchy.

Chcete se přidat?

Naplňuje Vás práce s komunitami? Naplňuje Vás spoluvytvářet a podporovat komunitu rodičů?

Baví Vás komunikace a PR, tvorba newsletteru, FB a nová média?